Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till personal på Nyckelbergsskolan.

Rektor

Anvar Jusefbegovic, rektor
0221-252 11anvar.jusufbegovic@koping.se

Johanna Loman, bitr rektor
0221-259 49johanna.loman@koping.se

Cecilia Arbin, biträdande rektor, specialpedagog
0221-258 20cecilia.arbin@koping.se

Skolexpeditionen

Eva Holmberg, skoladministratör
0221-252 10eva.holmberg@koping.se

Vaktmästare

Erik Eklund, vaktmästare
0221-255 83erik.eklund@koping.se

Skolsköterska och Kurator

Carina Sjögren, kurator
0221-252 18carina.sjogren@koping.se

Sandra Viklund, skolsköterska
0221-252 15sandra.viklund@koping.se

Elevhälsa

Anvar Jusefbegovic, rektor
0221-252 11anvar.jusufbegovic@koping.se

Johanna Loman, bitr rektor
0221-259 49johanna.loman@koping.se

Cecilia Arbin, biträdande rektor, specialpedagog
0221-258 20cecilia.arbin@koping.se

Sandra Viklund, skolsköterska
0221-252 15sandra.viklund@koping.se

Carina Sjögren, kurator
0221-252 18carina.sjogren@koping.se

Mayleane Haffner, beteendevetare
0221-252 68mayleane.haffner@koping.se

Beatrice Eriksson, socialpedagog
beatrice.eriksson@koping.se

Vakant, specialpedagog

Lärare

Förskoleklass Ugglebacken

Maria Franzén, förskoleklasslärare
maria.franzen@koping.seCamilla Axelsson, förskoleklasslärare
camilla.axelsson@koping.se

0221-256 57

Förskoleklass Nyckelpigan

William Moilanen, förskoleklasslärare
william.moilanen@koping.seCaroline Malmström, förskoleklasslärare
caroline.svensson@koping.se

073-699 38 91

Förskolekalss Björnen

Sari Persson, förskoleklasslärare
sari.persson@koping.seMaria Larsson, förskoleklasslärare
maria.larsson1@koping.se

076-516 45 55

Årskurs 1

1 A. Kajsa Wretling, klasslärare
kajsa.wretling@koping.se

1 B. Johanna Lindblom, klasslärare
johanna.lindblom@koping.se

Emma Eklund, resurslärare
emma.eklund@koping.se

0221-257 09

Årskurs 2

2 A. Helena Råberg, klasslärare
helena.raberg@koping.se

2 C. Susanne Lundgren, klasslärare
susanne.lundgren@koping.se

Evelina Edstam, resurslärare
evelina.edstam@koping.seRonja Pettersson, resurslärare
ronja.pettersson@koping.se

0221-252 42

Årskurs 3

3 A. Ulrica Brohme, klasslärare
ulrica.brohme@koping.se

3 B. Isabell Huggare, resurslärare
isabell.huggare@koping.se

3 C. Eva Österholm, klasslärare 3C
eva.osterholm@koping.se

Madeleine Carlsson, resurslärare
madeleine.carlsson@koping.se

0221-253 53

Årskurs 4

4 A. Louise Sidebäck, klasslärare
louise.sideback@koping.se

4 B. Sara Malmkvist, klasslärare
sara.malmkvist@koping.se

4 C. Gertie Kabo, klasslärare
gertie.kabo@koping.se

Malin Meijer, resurslärare
malin.meijer@koping.se

0221-258 26

Årskurs 5

5 A. Sara Sjögren, klasslärare
sara.sjogren@koping.se

5 B. Lena Sjöblom, klasslärare
lena.sjoblom@koping.seEva Broberg, klasslärare
eva.broberg@koping.se

5 C. Lorin Yousef, klasslärare
lorin.yousef@koping.se

Årskurs 6

6 A. Malin Pennerborn, klasslärare
malin.pennerborn@koping.se

6 B. Karolina Åkervall, klasslärare
karolina.akervall@koping.se

6 C. Helen Wahlstedt, klasslärare
helen.wahlstedt@koping.se

Zoe Smedberg, resurslärare
zoe.smedberg@koping.seMarcus Gymning, resurslärare
marcus.gymning@koping.se

0221-253 29

Språkis

Anne Granqvist, sva-lärare
anne.granqvist@koping.seEva Josefsson, sva-lärare
eva.josefsson@koping.se

Modersmållärare

Hiba Al-Hussein, Arabiskahiba.al-hussein@koping.seAnna Lindgren, Ukrainskaanna.lindgren@koping.se

Studio år 1-6

Madeleine Bernhardsson, lärare
madeleine.bernhardsson@koping.sePernilla Gustafsson, lärare
pernilla.gustafsson@koping.seElin Morén, lärare
elin.moren@koping.seEric Gellerstedt, lärare
eric.gellerstedt@koping.seFelicia Hirsikangas, lärare
felicia.hirsikangas@koping.seFelicia Ramos, lärare
felicia.ramos@koping.seBjörn Isberg Eliasson, lärare
bjorn.isbergeliasson@koping.seJesper Sköld, lärare
jesper.skold@koping.se

073-662 92 95

Slöjd

Kenneth Norlin, trä- och metall år 3-6
kenneth.norlin@koping.se

Anna Lindgren, textil år 3-6
anna.lindgren@koping.se

0221-252 21

Idrott

Henrik Sjöblom, år 1-2
henrik.sjoblom@koping.seShirkou Taghipour, år 3-6
shirkou.taghipour@koping.se

076-516 47 21

Musik år 1-6

Jerry Berglund, år 1-6
jerry.berglund@koping.se

Speciallärare

Scheeleskolan

Moderna språk år 6

Sandra Rosendahl, tyska
Maher Gabrian, franska
Sonia Fransson, spanska
Jaquie Nunez Perez,  spanska

Hemkunskap

Ulrika Sundström
Victoria Gunnarsson

Fritidspersonal Nyckelbergsskolan

Björnidet
Ugglebacken
Himlabacken
Nyckelpigan
Snoken

Sidansvarig:

Senast uppdaterad:

Kontakt

Köpings kommun

Postadress
Köpings kommun
731 85 Köping

Telefontider
Måndag-torsdag: 8.00-17.00
Fredag: 8.00-16.00
Lunchstängt: 12.00-13.00

Vid helgdagar och klämdagar kan vi ha ändrade öppettider, du hittar dem via den här länken